Kalıcı Oje

El tırnaklarında yaklaşık iki hafta, ayak tırnaklarında ise yaklaşık olarak üç hafta boyunca kalıcılığını koruyan oje türüne kalıcı oje denmektedir. Kullanım süresi boyunca tırnaklarınız da ki ojede sararma yapmayacağı gibi, tırnaklarınıza her hangi bir zararı olmayacaktır.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanmaktadır?

Kalıcı oje uygulaması bir takım işlemlerden geçmektedir. Bu nedenle kesinlikle evde uygulanması önerilmemektedir. Mutlaka bir profesyonelin yardımı aracılığı ile uygulanmalıdır.

Kalıcı oje işlemi için öncelikle tırnaklara manikür ve pedikür uygulanmalı ve tırnak yüzeyinin arındırılması sağlanmalıdır. Arındırma işlemi sonrası iki dakika kadar bekleyerek iki katta yapıştırıcı oje olarak tanımlanan oje türü uygulaması yapılır. Yapıştırıcı oje sonrası tırnaklar iki dakika kadar UV ışıkta bekletilir ve sonrasında iki kat kalıcı oje uygulanır. Tekrar UV ışıkta bekleme işlemi gerçekleştirilir ve sonrasında sabitleyici oje uygulanır.

Kalıcı Oje Kullanımı Nasıldır?

Oldukça rahat bir kullanım sağlayan kalıcı oje uygulaması, aseton ile çıkmamaktadır. 

Yani üç hafta boyunca farklı bir oje sürmek isterseniz, kalıcı oje üzerine sürebilir ve sürdüğünüz ojeyi gönül rahatlığı ile aseton uygulayarak çıkarabilirsiniz.

Kalıcı oje kullanım süresi dolduğu zaman, tırnak uçlarından kendi kendine çıkmaya başlamaktadır. Kişi bunu tespit ettiği takdir de yine profesyonel destek alabileceği bir yere başvurmalıdır. Kalıcı oje silinmesi sırasında etil alkol ve aseton karışımı olan bir solüsyon tırnaklara uygulanır. Bu sırada parmaklar zarar görmemesi için alüminyum folyo ile sarılmaktadır. 

 

 

error: Content is protected !!
Whatsapp İletişim
Powered by