KALICI DİPLİNER

Dipliner ismi, aslında kelimenin temel kökeni olan “dip”, yani “alt” ya da “taban” kavramından geliyor. Eyeliner göz kapağının doğrudan üzerine, kalın bir çizgi halinde çekilirken dipliner tekniği, temel olarak göz kapağının bittiği ve kirpik hattının başladığı bölgeye uygulanıyor. Böylece gözlere daha fazla derinlik katarken, çok daha organik ve doğal bir kalıcı göz makyajına sahip olmanızı sağlıyor. Ruj, far, pudra ya da fondöten kullanmadığınız, nispeten sade makyaj günleri esnasında soluk ve etkisiz görünmenize engel olan kalıcı dipliner, aynı şekilde her şeyiyle tam takır, ağır ve iddialı bir makyaj yaptığınızda da kusursuz bir “son dokunuş” haline gelebiliyor. Öyle ya da böyle, ister günlük kullanımda ister özel günlerde olsun; diplinerın yüzünüze bambaşka bir etki yaratma potansiyeli olduğu gerçeği yadsınamaz.

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altına, kirpik hattının bulunduğu bölgeye yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapılabilecek olan kalıcı dipliner uygulaması, sizi her gün dipliner çekmekten ya da gün içerisinde akan dipliner çizginizin akıp akmadığını kontrol etmekten alı koyan, kullanışlı ve estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinir.

KALICI DİPLİNER NEDİR?

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altına, kirpik hattının bulunduğu bölgeye yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapılabilecek olan kalıcı dipliner uygulaması, sizi her gün dipliner çekmekten ya da gün içerisinde akan dipliner çizginizin akıp akmadığını kontrol etmekten alı koyan, kullanışlı ve estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinir.

Kalıcı dipliner nedir sorusunu soranların çok büyük bir kısmı, kalıcı dipliner’ın aslında dövme olup olmadığını merak eden çoğunluktan oluşmaktadır. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki, kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner gibi uygulamalar, geleneksel olarak bildiğimiz kalıcı dövme uygulamalarından oldukça farklıdır. Özellikle kalıcı makyaj tekniklerine özel olarak üretilen, kalıcı dipliner boyalarının kullanıldığı bu yöntemde, boyalar yüzde yüz doğal içerikli oldukları için cilde hiçbir şekilde zarar teşkil etmezler. Aynı şekilde kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanıldığı için kalıcı dipliner boyası pigmentleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kullanılan boya ve pigmentler ne kadar kaliteli olursa, kalıcı dipliner uygulamasının kalıcılığı ve etkinliği de o kadar yüksek olur.

 

Elbette kalıcı dipliner yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, birlikte çalışmayı tercih ettiğiniz kalıcı dipliner uzmanınızdır. Kalıcı dipliner konusunda tecrübeli olan ve kalıcı dipliner yaparken tam olarak hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilen bir kalıcı makyaj uzmanı ile çalıştığınız zaman, elde edeceğiniz sonucun çok daha tatmin edici olmasını sağlayabilirsiniz. 

KALICI DİPLİNER NASIL YAPILIR?

Kalıcı dipliner uygulaması, uzman elinden çıktığı takdirde oldukça basit ve hızlı sonuçlanan bir işlemdir. Günün 24 saati, haftanın 7 günü bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar, bu pratik ve kolay kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedir. Kalıcı eyeliner kadar iddialı ve göze çarpıcı olmayan kalıcı dipliner uygulaması, teknik olarak kalıcı eyeliner işlemlerinde izlenen adımlardan oluşur. Başka bir deyişle kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner uygulamalarının yapılışı, aşağı yukarı aynıdır.

Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusunun cevabı, temel olarak kullanılan kalıcı eyeliner cihazlarında ve boya pigmentlerinde saklıdır. İşlem öncesinde teniniz ile uyumlu bir renk pigmenti seçilerek kalıcı dipliner boyalarınız hazırlanır. Ardından, göz kapağının alt hattına istediğini uzunlukta ve şekilde, örnek bir dipliner çizgisi çizilir. Bu çizgi, işlem sonrasında sahip olacağınız kalıcı dipliner çizgisi için örnek teşkil eden, elde edeceğiniz sonucun bir ön izlemesi niteliğinde bir çizgidir. Örneği kontrol ettikten ve içinize sinen bir dipliner hattı olduğundan emin olduktan sonra, kalıcı diplinerın uygulanacağı bölgeye özel bir anestezik krem uygulanır. Bu krem sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Krem de etkisini gösterdikten sonra özel kalıcı eyeliner/dipliner kalemi kullanılarak, örnek olarak çizilen çizginin üzerine boya pigmentleri yerleştirilir.

Kalıcı dipliner işlemi ile ilgili en çok merak edilen bir diğer sorulardan bir tanesi de elbette işlemin ne kadar sürdüğüdür. Kalıcı dipliner uygulaması, yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arası süren bir işlemden ibarettir. İşlem tek seanslıktır ve seans boyunca ağrı ya da acı hissedilmez. Başka bir deyişle, en fazla 1 saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde hayalini kurduğunuz o buğulu dipliner görüntüsüne kavuşmuş olursunuz.

KALICI DİPLİNER SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

Kalıcı dipliner sonrası uygulayacağınız bakım, en az işlemin kendisinde kalıcı makyaj uzmanının gösterdiği hassasiyet kadar önemlidir. Kalıcı dipliner sonrası şişlik ya da morluk gibi yan etkiler ile karşılaşma olasılığınız her daim vardır ve bu, oldukça normal bir süreçtir.Bununla birlikte size vereceğimiz kalıcı dipliner sonrası bakım tüyoları sayesinde iyileşme sürecinde kendinizi rahat ettirmeniz ve süreci hızlandırmanız da mümkündür. Uygulama esnasında kullanılan boya ve renk pigmentleri, cildinize zarar verecek türden olmadığı için, sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir zararlı etki ile karşılaşma durumunuz söz konusu değildir.  Sonuçlardan oldukça memnun bir şekilde ayrılan müşterilerimiz, işlemin kalıcılığından da yüksek ölçüde tatmin oluyor.

Kalıcı dipliner ne kadar kalır?” sorusunun cevabı, 1,5 ila 3 yıl arasında değişebiliyor. Uygulamanın akabinde yaklaşık 30 gün kadar sonra bir kontrol randevusuna gelmeniz ve gereken yerlerde rötuş ya da düzeltmelerin yapılmasına izin vermeniz, iyileşme süreciniz için oldukça önem taşır. Bununla birlikte kalıcı dipliner sonrası gözünüze ne zaman su temas ettirmeniz gerektiğini, hangi krem ya da bitkisel çözümleri kullanmanız gerektiğini ya da diğer dikkat etmeniz gereken etmenleri, kalıcı makyaj uzmanımız size hali hazırda en ince ayrıntısına kadar iletecektir.

Kalıcı dipliner uygulaması öncesinde de dikkat etmeniz gereken etmenler yok değil. Örneğin kalıcı dipliner öncesinde çizilen örnek hattın önemi, sandığınızdan da büyüktür. Tamamen içinize sinen bir taslak çizdirmeden uygulamayı başlatmamanız gerekir; aksi halde istemediğiniz bir göz makyajı ile yıllarınızı geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte kalıcı dipliner yaptırmadan önce sizin için doğru seçim olup olmadığını belirlemeli, kalıcı eyeliner ya da dipliner arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız işin uzmanlarından tavsiye ve öneri almalısınız.

Kalıcı dipliner öncesi eğer kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmalı ve herhangi bir şeye alerjiniz varsa bunu mutlaka kalıcı makyaj uzmanınıza belirtmelisiniz

Kalıcı Dipliner ile Kalıcı Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Söz konusu kalıcı makyaj dipliner olduğu zaman kişilerin en sık merak ettiği sorulardan bir tanesi kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner arasındaki fark oluyor. Kalıcı eyeliner dipliner farkı, tam olarak uygulamanın yapıldığı bölgeden meydana geliyor. Kalıcı eyeliner, kadınların standart makyaj rutinlerinde, göz kapaklarının üzerine uyguladığı kalın eyeliner çizgisini ifade ediyor. Bu çizgi, doğrudan göz kapağının üzerine uygulanmakta ve kuyruklu ya da kuyruksuz olarak kullanılabilmektedir. Günlük hayatında da ihtişamlı ve gösterişli bir makyaj kullanmayı tercih edenler, kuyruklu kalıcı eyeliner uygulamasını daha çok yeğlerken, gündelik hayatta sade ve yalın bir makyajdan yana olanlar, kuyruksuz kalıcı eyeliner yaptırmayı seçebiliyor. Burada belirtmekte fayda vardır ki kuyruksuz eyeliner yaptırdığınızda ve daha iddialı bir göz makyajı kullanmak istediğinizde, her daim kaliteli bir eyeliner kullanarak dilediğiniz uzunluk ve formda bir eyeliner kuyruğu ilave etmeniz mümkün oluyor.

Kalıcı dipliner ise bölge olarak göz kapağının çok daha farklı bir bölgesine uygulanıyor. “Kirpik hattı” olarak bilinen, göz kapağının en dip bölgesine uygulanan kalıcı dipliner, kalıcı eyelinera kıyasla çok daha yalın bir görüntü oluşturur. Kalıcı dipliner, bir gece öncesinden makyaj yapıp, ertesi sabah makyajınızı silmeyi unutmuşçasına, buğulu, doğal ve salaş bir görüntü oluşmasını sağlar. Bununla birlikte kalıcı diplinerın kalıcı eyeliner uygulamalarına göre oluşturduğu bir diğer büyük fark, gözleri daha büyük gösteren bir etki yaratıyor olmasıdır.

error: Content is protected !!
Whatsapp İletişim
Powered by